Mos i bëni keq vetes duke frekuentuar Shkolla Biblike

Shkollat Biblike ju mbrapshtojne jetën. MOS I FREKUENTONI.

A doni t’i shërbeni Zotit? Shum mir, gjunjëzohuni përditë përpara Tij, dhe lexoni Biblen: kjo është shkolla biblike më e mirë që ekziston.

Mësuesi më i mir, është Jezu Krishti, ai që “ua hapi mendjen, që të kuptonin Shkrimet” (Luka 24:45) dhishepujve të tij.

Aldo Prendi

Taggato , . Aggiungi ai preferiti : Permalink.

3 risposte a Mos i bëni keq vetes duke frekuentuar Shkolla Biblike

 1. Vlla ne krishtin dice:

  Aldo
  urime per inisiativen ne blog. jane pak shkrime ne shqip ne internet keshtu qe cdo website kontribuon.
  doja te komentoja qe komenti yt per shkollat biblike nuk eshte i sakte as biblikisht. jam i sigurt qe ose ta kane thene diku ate qe ke shkruar ne shqip ose ke patur nje eksperience jo te mire ne ndonje shkolle bible.

  Une kam bere shkolle bible para 20 vjetesh dhe mund te them qe ka qene bekim dhe kam mesuar shume. cdo dite 3 ore kemi patur mesues te ndryshem qe kane shpjeguar biblen. sigurisht nuk jam varur tek shkolla per te me bere me shpirtoror apo te garantoje marredhenien me ZOtin. SHkola eshte vec nje mjet qe Zoti e perdor.

  Besoj qe ti je besimtar qe shkon ne takime kishe, nese nuk je i tille atehere do te ishe nen nje genjeshter, nese mendon qe besimtari nuk ka nevoje per besimtare te tjere sepse ka Zotin. nese shkon ne takime te kishes atje mesohet bibla. Nese thenia jote eshte absolutisht e vertete atehere ne nuk kemi nevoje per asnje prekikues apo mesues ne kishe. Kjo nuk eshte biblike dhe nga ana tjeter te skualifikon dhe ty qe meson te tjeret permes websitit.

  lutem qe me kalimin e kohes te shikosh me qarte ate qe Zoti ben dhe te mos pergjithesosh cdo tentative apo eksperience jobiblike.

  bekime ne krishtin. nuk po ta jap emrin qe te mos e marresh personale por te shikosh sa urtesi ka ne kete qe te shkrova.

  Zoti me ty, shprese lavdie

  • Aldo Prendi dice:

   Paqja me ty.

   Komenti yt shkon kundër rregullave sepse është anonim, por nuk po e fshij këtë herë sepse është bërë përpara se të krijohen rregullat (Lajmërim për vizitorët) për këtë blog.

   Për shkollat biblike lexo këtë artikull që mund të bëjë të mendosh: http://aldoprendi.org/2014/08/29/per-te-ashtuquajturit-kirshtere-te-edukuar-dhe-respektues/

  • Aldo Prendi dice:

   Nuk jam kundër takimeve të besimtarëve që bëjnë me njeri tjetrin, apo kundër shpërndarjes së mësimeve biblike, por kundër shkollave biblike që japin diploma për kualifikim si “shërbëtorë i Ungjillit”. Natyrisht që shërbëtorët e Ungjillit duhetë të mësojnë popullin e Zotit, po KURR nuk duhet të japin diploma të tjerëve. Bibla nuk lejon një sjellje të tillë: shkollat biblike janë ANTIBIBLIKE. Pa folur pastaj për faktin që mësohen doktrina të rreme

   Kush ka veshë për të dëgjuar, le të dëgjojë.

   Komentet tjera po të ishin anonime mund t’i fshijë.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *